Pokarm modyfikowany idealny?

Kobiece mleko jest zdecydowanie uznawane za pokarm idealny. Przynajmniej gdzieś w pierwszych sześciu miesiącach życia. Modyfikowane mleko stosowane jest jeśli dojdzie do sytuacji braku kobiecego mleka. Na pewno naturalne mleko bez dwóch zdań dostarcza wszelkich odżywczych i niezbędnych składników do organizmu dziecka. W związku z tym jest zapewniony prawidłowy wzrost jak i także rozwój dziecka. Pokarm kobiety tak naprawdę jest całkowicie optymalny dla rozwoju prawidłowego niemowlęcia oraz noworodka do sześciu miesięcy. Wszystkie odżywcze składniki dostarcza w ilości odpowiedniej. Oczywiście z wyjątkiem witaminy D. Ją należy suplementować w zupełnie inny sposób. Jednak istnieją także jak się okazuje pewnego rodzaju przeciwwskazania do karmienia piersią. Jakie to przeciwwskazania? Na pewno jest to gruźlica czynna matki. Następnie metaboliczna choroba dziecka czy też zażywanie różnego rodzaju leków przez matkę. Przeciwwskazaniem jest także zakażenie HIV. Okazuje się, że kobiety posiadające implanty silikonowe piersi także są sporym przeciwwskazaniem. Oczywiście nie wspominając już o narkomanii kobiety.

Jednak mleko modyfikowane

Dzieciaczki, które w żadnym wypadku nie mogą być właśnie karmione piersią, to oczywiście potrzebują pożywienia specjalnego. Skład tego pożywienia musi być oczywiście zbliżony do tego, które występuje w mleku matki. Najczęściej krowie mleko jest modyfikowane odpowiednio. Nie da się go zastąpić do końca, ponieważ z mlekiem mamy dziecko otrzymuje różnego rodzaju przeciwciała, które dziecko chronią przed infekcjami różnego rodzaju. Jeśli dziecku nie jest możliwe podawanie kobiecego mleko, to musimy dziecko karmić modyfikowanym mlekiem krowim. Krowie mleko na pewno zawiera bardzo dużo białka jak i także mineralnych soli. To wszystko może powodować niewydolność nerek oraz także wątroby u dziecka.

Wybór mamy bardzo duży…

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach w sklepach mamy bardzo duży wybór. Co jak co, ale sytuacja ta dotyczy również mleka modyfikowanego. Mleko modyfikowane każdy z nas kojarzy chociażby z reklam telewizyjnych. Każdy z nas zna mleko Bebilon 2, Bebiko czy też inne, które naprawdę idealnie wpasowuje się do naszego dziecka. Każde mleko powinno być dobrane pod dokładny wiek naszego dziecka. Nie ma innej możliwości. Każde mleko modyfikowane ma swoje oznaczenie. Jest to oznaczenie cyfrą – 1,2,3,4,5. Mleko o najniższej liczbie jest przeznaczone dla najmniejszych dzieci, a te z najwyższa liczbą, dla tych najstarszych. Jak widać wcale nie jest to takie trudne.